• Udalosti katedry

Neuropsychológia v praxi

Katedra pedagogickej a školskej psychológie PF UKF uskutoční pri príležitosti Týždňa vedy a techniky 2020 praktický workshop s názvom "Neuropsychológia v praxi" dňa 9.11.2020 (pondelok, 11:00-12:30). Vzhľadom na súčasnú pandemickú situáciu bude workshop realizovaný online. Prístup k workshopu oznámime len prihláseným záujemcom. Záujemcovia o účasť na workshope sa môžu nahlasovať e-mailom na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. do 31.10.2020.

Workshop vedie: PhDr. Robert Krause, PhD., MBA.
Zameranie workshopu: Zmenou mozgu dokážeme zmeniť svoj život. Klinická a kognitívna neuroveda má na to jasné dôkazy! Pozývame Vás na praktický workshop o tom, ako sú rôzne psychologické fenomény ovplyvnené činnosťou nášho mozgu. Okrem interaktívnych cvičení a teoretického ukotvenia v neuropsychologickej problematike si každý účastník so sebou odnesie praktické tipy pre zlepšenie každodenného fungovania. Zmenou mozgu dokážeme zmeniť aj náš život a aj keď mozog nevidíme, mali by sme mu venovať zvýšenú pozornosť.

Úspech nášho kolegu na celosvetovej konferencii

22. 5. – 23. 5. 2020 sa pracovník Katedry pedagogickej a školskej psychológie Pedagogickej fakulty UKF PhDr. Robert Krause, PhD., MBA, zúčastnil celosvetovej konferencie XIV. International Conference on Neuropsychology and Brain Research (ICNBR 2020). Vzhľadom na celosvetovú pandémiu z dôvodu rozšírenia ochorenia COVID-19 sa konferencia nekonala v Barcelone, ale prebiehala online.

Zverejnené na:

https://www.ukf.sk/verejnost/aktuality/udalosti/3979-uspech-nasho-kolegu-na-celosvetovej-konferencii

Koučing a koučovací prístup

Dňa 10.12.2019 sa na pôde KPŠP vrámci vyučovaného predmetu Kariérové poradenstvo (ŠP UAP psychológia v kombinácii, magisterský stupeň) uskutočníl praktický workshop Koučing a koučovací prístup. Wokshop bol realizovaný v spolupráci s Poradenským a servisným centrom UKF a Slovenskou asociáciou koučov. "

Zverejnené na:

https://www.ukf.sk/verejnost/aktuality/udalosti/3633-dynamicka-doba-ukazuje-potrebu-koucingu

ŠVOČ na Katedre pedagogickej a školskej psychológie PF UKF

Dňa 13.mája 2019 sa na Katedre pedagogickej a školskej psychológie PF UKF konal druhý ročník katedrového kola študentskej vedecko-odbornej činnosti, ktoré malo popri prezentácii prihlásených prác aj netradičný sprievodný program.

Zverejnené na:

https://www.ukf.sk/verejnost/aktuality/udalosti/3010-katedrove-kolo-studentskej-vedecko-odbornej-cinnosti